I ri Te fortet Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Te fortet

Panajot Zoto TO0642

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër nuk është thjesht pasqyrim i këtyre realiteteve, por dhe një aktakuzë për klasën politike të këtij tranzicioni të gjatë, mbi të cilën bie e gjithë përgjegjësia për mospërparimin e kërkuar të vendit dhe, ç’është më kryesorja, mbajtja e një standardi të ulët të nivelit intelektual të të zgjedhurve, çka ka prodhuar një klimë konflikti, që shpesh ka inkurajuar dhe lënë dritare të hapura, që “të fortët” e këtij vendi të mos ia kenë frikën shtetit dhe ligjit.

Më shumë detaje

111110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928376367

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pas shpalljes së Pavarësisë, në historinë mbi njëshekullore të shtetit shqiptar, ajo që shënon kthesën e madhe, si një ndryshim epokal në marrëdhëniet shoqërore dhe zhvillimet politike në vend, është dhe mbetet përmbysja e sistemit totalitar dhe zëvendësimi i tij me pluralizmin politik dhe demokracinë, produkt i revolucionit antikomunist i protestave studentore...

Të dhëna

Faqe176
ISBN9789928376367
RedaktoriAnrila Spahija
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori