Ne ishim gënjeshtarët Shiko më të madhe

Ne ishim genjeshtaret

E. Lockhart BOT0011

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Ne ishim gënjeshtarët" është një histori që duhet lexuar me një frymë.
Një roman i mahnitshëm, i shkruar në mënyrën më të shkëlqyer.

Më shumë detaje

19 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928001757

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Çdo verë, anëtarët e pasur e në dukje të përkryer të familjes Sinkler mblidhen në ishullin e tyre privat. "NE ISHIM GËNJESHTARËT" është historia e këtyre bashkimeve të përvitshme, dhe tregon se çfarë ndodhi gjatë një vere që protagonistja Kejdëns nuk arrin ta kujtojë. Paragjykimet, zilia dhe favoritizmi patriarkal mes tri motrave të rritura, bën kontrast me shoqërinë dhe pikëpamjet e kushërinjve adoleshentë dhe shokut të tyre Gat. Ditët e qeta me limonadë në tarracë dhe lojërat maratonë ua lënë vendin tensionit, dashurisë së vërtetë dhe qëllimeve dashamirëse por, që shkojnë tmerrësisht keq.

Të dhëna

Faqe308
ISBN9789928001757
Titulli origjinalBota Shqiptare
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnila Duka