Për dhuntinë e mahnitjes Shiko më të madhe

Per dhuntine e mahnitjes

Azem Qazimi ZEN0001

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vëllim me poezi 

Më shumë detaje

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit
ISBN9789928113245

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pjesë nga libri:

Poezia siç është

Kur të jem çliruar nga shqisat dhe mendimi,
Kur gjuha ime të veprojë pa nevojën e përqasjes,
Kur, më në fund, të mos kem voli
Për përfytyrimin, këtë shqisë të së mundshmes,
Dhe t'i shoh gjërat ashtu siç janë gjërat,
Atëherë, dhe vetëm atëherë, në këtë skamjen time,
Do të mund të shoh vërtet dhe të shkruaj poezinë
Që e din se poezia është këtu, tani dhe përgjithnjë,
Poezinë siç është, poezinë njësh me veten.

Të dhëna

Faqe52
ISBN9789928113245
Titulli origjinalZenit
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri