I ri Matematika për Maturën Shtetërore Shiko më të madhe

Matematika 12 per Maturen Shteterore

Dituri Malaj Llukan Puka MEP0034

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër mund të përdoret edhe nga nxënësit e klasave të 10 dhe 11 për të sistemuar njohuritë në përgatitje për Maturën Shtetërore. Libri përmban strukturën: informacion mbi njohuritë bazë për matematikën; shembuj të zgjidhur; provo njohuritë; teste model për provimin e maturës

Më shumë detaje

1067 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN978-9928-08-380-7

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Teksti "Matematika për maturën shtetërore" është hartuar me synim që t’i ndihmojë nxënësit në sistemimin e njohurive matematike, në aspektin teorik dhe atë praktik, duke siguruar zotërimin e kompetencave kryesore të të nxënit të kësaj lënde. Botimi mbështetet tërësisht në programin e lëndës së matematikës dhe në programin e maturës shtetërore të aprovuar nga MAS.

Pjesa e parë e librit është krijuar i ndarë në 16 kapituj, që i korrespondon çdo kapitulli të programit mësimor të lëndës të marrë në të tre vitet, pavarësisht se cilin botim keni në përdorim. Çdo kapitull përmban njohuritë bazë, shembuj të zgjidhur dhe rubrikën provo njohuritë.

Pjesa e dytë është e përbërë nga disa modele testesh, të hartuara sipas kurrikulës së re.

Pjesa e tretë janë zgjidhjet e testeve të cilat mund t'i përdorni nëse do të keni vështirësi. Në fillim provoni t'i zgjidhni vetë, kështu do të kuptoni arritjet tuaja dhe mund t'i plotësoni ato duke shkuar te zgjidhjet.

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe238
ISBN978-9928-08-380-7
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë