I ri Cmim i reduktuar! Te pavdekshmit Shiko më të madhe

Te pavdekshmit

Chloe Benjamin A-005359

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Duke qenë i dyfishtë, një histori dashurie familjare verbuese dhe një roman gjithëpërfshirës i ambicies dhe thellësisë së jashtëzakonshme, libri “Të Pavdekshmit” merr në shqyrtim konturin midis fatit dhe zgjedhjes, realitetit dhe iluzionit, kësaj bote dhe asaj tjetrës. Ai është një testament thellësisht prekës i fuqisë së tregimit, natyrës së besimit dhe tërheqjes së paepur të lidhjeve familjare.

Më shumë detaje

494 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928286802

975 Lekë

-25%

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Nëse e dinit datën e vdekjes tuaj, si do ta jetonit jetën tuaj? Është viti 1969 në Zonën e Ulët Lindore të qytetit të Nju Jorkut dhe janë përhapur fjalë për ardhjen e një gruaje mistike, një shtegëtuese me fuqi të mbinatyrshme, e cila pretendon se është në gjendje t’i tregojë kujtdo ditën se kur do të vdesin.

Fëmijët e familjes Gold - katër adoleshentë në pragun të vetëndërgjegjësimit -shkojnë fshehurazi për të dëgjuar fatin e tyre.

Profecitë paraprijnë pesë dekadat e tyre të ardhshme. Simoni, djaloshi flokëverdhë, ia mbath për në West Coast në kërkim të dashurisë në San Franciskon e viteve ‘80- të; ëndërrimtarja Klara bëhet një magjistare në Las Vegas dhe është e fiksuar me përzjerjen e realitetit dhe fantazisë; djali i madh Danieli përpiqet për të ruajtur sigurinë si mjek ushtarak mbas ngjarjeve të viteve 9/11; dhe Varya, e dhënë pas librave, ia ka kushtuar veten hulumtimeve mbi jetëgjatësinë ku teston kufirin midis shkencës dhe pavdekësisë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe396
ISBN9789928286802
Titulli origjinalThe immortalists
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBesnik Rika
RomanMister&Thriller