I ri Rruga Chanel Nr. 5 Shiko më të madhe

Rruga Chanel Nr. 5

Daniela Farnese A-000585

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

A eshte e mundur t’i ngjash njeres prej ikonave me te medha te stilit, pavaresise, bukurise dhe elegances si Coco Chanel-i?

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338129

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Rebeka është tridhjetë e tre vjeçe, ka më shumë se njëqind palë këpucë, një dollap plot me fustane të ngushta të zeza, kostume dhe një pasion të pamasë për të madhen Coco.

Është romantike, ëndërrimtare dhe çmendurisht e dashuruar me Nikolonë. Pas një viti të kaluar larg, së shpejti do të shkojë tek ai, në Milano. Duket se lumturia po e pret pas dere.

Me të mbërritur në metropol Nikoloja i tregon se dashuron dike tjetër. Kështu, Rebeka gjendet në një qytet të panjohur e me zemrën copë. Po idhulli i saj, Coco-ja, si do të kishte vepruar? Pas ditësh të tëra e mbyllur në shtëpi, më në fund ajo është gati të kthejë faqe dhe zhytet në jetën mondane milaneze, me stilin e heroinës së saj dhe me dëshirën për t’u ndier sërish e pëlqyer.

A do të mbetet Rebeka një “mademoiselle” e përjetshme si e pavdekshmja Coco apo fati i ka rezervuar surpriza që do t’ia kthejnë jetën përmbys?

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe230
ISBN9789928338129
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMesila Kërkeshi
RomanSagë&Histori