I ri Cmim i reduktuar! Shkenca e fatit Shiko më të madhe

Shkenca e fatit

Hannah Critchlow A-005591

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në mënyrë të qartë, ndriçuese dhe mbresëlënëse 'Shkenca e Fatit' revolucionarizon të kuptuarit se cilët jemi – dhe na fuqizon në ndihmën për të t’i dhënë formë një të ardhmeje më të mirë për veten dhe botën që na rrethon.

Më shumë detaje

497 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928286895

1 080 Lekë

-10%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pse e ardhmja jonë është më e parashikueshme nga sa mendojmë? Shumë nga ne besojnë se jemi të lirë t’i japim formë fatit tonë. Po sikur vullneti i lirë të mos ekzistonte? Po sikur jetët tona të ishin në pjesën më të madhe të tyre të paracaktuara, të skalitura në trurin tonë – zgjedhjet tona se çfarë do të hamë, me kë do të biem në dashuri, madje edhe ato që besojmë, të mos jenë vërtet zgjedhjet tona?

Neuroshkenca po sfidon çdo gjë që mendojmë se dimë rreth vetes, duke nxjerrë në pah mënyrën se si i marrim vendimet dhe formojmë realitetin tonë, të pavetëdijshëm për rolin e mendjes sonë të pandërgjegjshme.

Hannah Critchloë një nga emrat më në zë të neuroshkencës pasqyron në mënyrë të gjallë jetën e përditshme të saj dhe ekspertëve të tjerë të fushës potencialin e jashtëzakonshëm, po ashtu edhe rreziqet, të cilat lindin si pasojë e të qenit në gjendje të parashikojmë të ardhmen tonë të mundshme – dhe mënyrat se si mund të ndryshojmë atë që tashmë është përgatitur për ne.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe248
ISBN9789928286895
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAulona Ormeni