I ri Arti i luftes – Ombra Shiko më të madhe

Arti i luftes – Ombra

Sun Tzu A-005497

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Arti i luftës i gjeneralit Sun Tzu, është një traktat i lashtë ushtarak kinez që daton nga afërsisht në shekullin e V-të para Krishtit. Vepra, e cila i atribuohet këtij strategu të lashtë ushtarak, është e përbërë nga 13 kapituj. Çdo kapitull i kushtohet një aspekti të veçantë të luftës, rregullave, strategjive dhe taktikave ushtarake, dhe si duhet të zbatohen ato. Ky material konsiderohet si një nga tekstet më të rëndësishme të artit luftarak.

457 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928062598

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe85
ISBN9789928062598
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSulejman Hafizi