I ri Cmim i reduktuar! Zjarre te vogla Shiko më të madhe

Zjarre te vogla

Celeste Ng A-005447

Libër i ri

102 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928216922

1 196 Lekë

-8%

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Në periferinë e qetë dhe të fisshme të Shejkër Hajtsit, gjithçka është e planifikuar: që nga ngjyra me të cilën do të lyhen shtëpitë e deri tek e ardhmja e ndritur që do të kenë banorët. Elena Riçardsoni është personifikimi i g jallë i gjithë kësaj.

Mia Uorreni, artistja enigmatike dhe nëna e një fëmije pa baba, mbërrin në këtë oazë idilike me vajzën adoleshente, Perlën, dhe strehohet në shtëpinë e dytë të familjes Riçardson. Nuk kalon shumë dhe Mia me të bijën bëhen më tepër se qiramarrëse: të katër fëmijët e Riçardsonëve mahniten nga dyshja joshëse nënë-bijë.

Sidoqoftë, Mia nuk pranon kurrsesi të pajtohet me rregullat, bindje që kërcënon të shkatërrojë këtë komunitet të planifikuar deri në hollësi.

Nga ana tjetër, kur miqtë e Riçardsonëve vendosin të adoptojnë një fëmijë me origjinë kineze, në qytet shpërthen një betejë ligjore që do t’i ndajë në dy pjesë anorët dhe do t’i hedhë Mia Uorrenin dhe Elena Riçardsonin në kampe kundërshtare.

Zonja Riçardson është e vendosur të zbulojë sekretet e së shkuarës së Miës, mirëpo, ngulmimi për të nxjerrë në dritë të vërtetën do të ketë pasoja shkatërruese për familjen e saj... dhe të Miës.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe330
ISBN9789928216922
Titulli origjinalLittle fires
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEni Myrtollari
RomanSagë&Histori