Kleopatra Shiko më të madhe

Kleopatra

Jacob Abbott A-000093

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Historia e mbretëreshës së Egjiptit me gjak maqedon. - Libër i shkruar nga Jacob Abbott, në serinë e botimeve "Njerëzit që bënë historinë". Ne kete liber pershkruhet historia e dinastise maqedone Ptoleme, te cilet moren drejtimin e Egjiptit, pas vdekjes se Aleksandrit te Madh. Pjesa kryesore e librit i kushtohet mbretereshes se fundit te kesaj dinastie, Kleopatres, si dhe lidhjeve te saj me drejtuesit e Perandorise romake: Cezarit dhe Mark Antonit. Ne kete liber pasqyrohet jeta plot pasione e kesaj figure dhe fundi i saj i tmerrshem.

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Jozef

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe194
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë