Jacob Abbott

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 3 nga 3 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Aleksandri III, (356-323 para Krishtit), mbreti i Maqedonisë, pas pushtimit të Greqisë nga babai i tij, Filipi II, e shndërroi atë në perandori duke u zgjeruar nga Ballkani në lumin Nil dhe në Himalaje, duke gjunjëzuar me dhjetëra miliona njerëzish përgjatë rrugës. Ashtu si Napoleoni, Aleksandri ishte disi i shkurtër, biond dhe një çehre të kuqërremtë dhe...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Historia e mbretëreshës së Egjiptit me gjak maqedon. - Libër i shkruar nga Jacob Abbott, në serinë e botimeve "Njerëzit që bënë historinë". Ne kete liber pershkruhet historia e dinastise maqedone Ptoleme, te cilet moren drejtimin e Egjiptit, pas vdekjes se Aleksandrit te Madh. Pjesa kryesore e librit i kushtohet mbretereshes se fundit te kesaj dinastie,...

  1 000 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 3 nga 3 libra