I ri Gjuha e trupit Shiko më të madhe

Gjuha e trupit

James Borg A-007722

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Xhejms Borg një pjesë të kohës së tij e shpenzon duke punuar si këshilltar dhe mësues biznesi. Ai gjithashtu drejton seminare kushtuar zhvillimit personal dhe aftesive në biznes, në të cilat trajtohen tema të tilla si: përmirësimi i kujtesës, bindja, të qenët i vetëdijshëm për gjuhën e trupit dhe "kontrollin e mendjes".

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951817127

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Gjuha juaj e trupit është e dukshme pothuajse gjatë tërë kohës... prandaj, a nuk është e rëndësishme ta dini se çfarë mesazhi po dërgoni?

Zbuloni se si ta përdorni gjuhën e trupit për të mirën tuaj dhe se si t'i zbërtheni shenjat e të tjerëve. Hulumtimet tregojnë se mbi 90% e komuni kimit transmetohet pa folur dhe se njerëzit me të suksesshëm - në të gjitha sferat - i zbërthejnë intuitivisht këto shenja. Ne mund të mendojme se dimë se si ta përdorim këtë gjuhë 'të heshtur por sa nga ne vertet dimë ta perdorim siç duhet?

Gjuha e trupit do tju ndihmojë:

- t'i kuptoni më mirë të tjerët dhe t'ua lexoni mendjen - te kuptoni çfare shenjash po u dërgoni të tjerëve dhe si ta përdorni këtë gjë për të komunikuar dhe arritur atë që doni - të kuptoni se a është vërtet ajo çfarë po thonë të tjerët ajo që po e mendojnë ose ndiejnë - të mësoni se si 'ekstremitetet' tuaja mund t'ju tradhtojnë (pavarësisht asaj që thoni)

- të jepni imazh më të mirë ne jetën tuaj shoqërore e të punës duke qenë të vetëdijshëm për gjuhën tuaj (dhe të të tjerëve) të trupit... dhe shumë më shumë.

Qëllimi i këtij libri është tju informojë, edukojë dhe zbavisë. Komunikimi është një temë tepër e rëndësishme, element i rëndësishëm që shenjon mirëqenien tonë. Thelbin e komunikimit nuk e përbën vetëm ajo që themi. Menyra se si e transmetojmë mesazhin përmes të folurit, qëndrimi dhe gjestet tona përbejnë zgjidhjen "magjike".

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe286
ISBN9789951817127
Viti i Botimit2021
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë