Urat e Mbretit Shën Luigj Shiko më të madhe

Ura e Mbretit Shën Luigj

Thornton Wilder BLV0018

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Urat e Mbretit Shën Luigj" është novela e autorit të mirënjohur amerikan Thornton Wilder, e cila ka fituar çmimin Pulitzer në vitin 1928 dhe ka kënaqur shijet e lexuesve në mbarë botën

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
Fletët133
ISBN9789928216083

700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

RRETH LIBRIT

Është viti 1714. Në Peru, një urë e ndërtuar nga Inkasit një shekull më parë shëmbet dhe bashkë me të edhe pesë njerëzit që po kalonin në të. Kjo ngjarje dëshmohet nga Xhuniperi, një prift françeskan i cili vendos të mësojë gjithçka për pesë të pafatët që humbën jetën në aksidentin tragjik.

Thonë se gjithçka që na ndodh është pjesë e fatit të shkruar për secilin prej nesh dhe është e pashmangshme. Por cilët ishin ata njerëz dhe çfarë i çoi mbi urën e mistershme të gjithë bashkë? Përse jetët e tyre duhet të shkëputeshin pikërisht në atë çast?

"Ura e dashurisë lidh tokën e të gjallëve me atë të të vdekurve, ajo është mënyra e vetme për të mbijetuar, kuptimi i vërtetë i jetës."

 

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët133
ISBN9789928216083
Titulli origjinalLIVING
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPirro Dollani