I ri I kuq eshte gjaku Shiko më të madhe

I kuq eshte gjaku

Salla Simukka MUZ0046

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Thrilleri i shitur në 52 vende të botës: Vajza me tatuazhin e Dragoit takohet me Gjashtë Korbat - ky bestseller ndërkombëtar është një thriller që të ngjeth deri në kocka dhe jo vetëm për shkak të mjedisit të akullt të dimrit.

Më shumë detaje

1109 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Muza Botime
ISBN9789928361431

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Lumikki Anderson e ka bërë rregull të qëndrojë jashtë gjërave që nuk i përkasin. Ajo e di shumë mirë se telashet u vijnë atyre që fusin hundën aty ku nuk u takon. Por rregulli i Lumikkit vihet në provë kur ajo zbulon mijëra kartëmonedha eurosh të varura për t’u tharë në dhomën e errët të shkollës dhe tre nga shokët e klasës me duart gjithë gjak. Vorbulla e ngjarjeve që pasojnë njëra-tjetrën në harkun e vetëm gjashtë ditëve, e përfshin Lumikkin në një lojë tepër të rrezikshme të mbushur me ndjekje, vrasje, ngatërresa dhe larje hesapesh mes trafikantësh droge. Dhe, në fund, prova më e vështirë për t’u kapërcyer: festa e mistershme dhe legjendare e Ariut Polar. Aty të gjithë, fajtorë e të pafajshëm, fshihen pas një maske të brishtë si fjollat e dëborës. I po asaj dëbore që mbulon çdo gjurmë nëpër rrugët e Tamperes, të gllabëruar nga i ftohti më i akullt i dhjetëvjeçarëve të fundit.

REVIEW

Fansat e Jo Nesbø dhe Stieg Larsson nuk do të zhgënjehen

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe282
ISBN9789928361431
RedaktoriKlodiana Metani
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElona Mistrovica
RomanMister&Thriller