Salla Simukka

Salla Simukka ka lindur në Tampere, Finlandë, në vitin 1981. Ajo është shkrimtare, përkthyese dhe redaktore librash për të rritur dhe për fëmijë. Ka publikuar romane të shumta, si dhe një përmbledhje tregimesh. Në vitin 2013 ka fituar Topelius Prize, çmimin më të vjetër dhe prestigjioz të letërsisë finlandeze artistike për fëmijë. I kuq është gjaku është vëllimi i parë i trilogjisë kushtuar Lumikki Andersonit.


 

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 1 nga 1libër
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Thrilleri i shitur në 52 vende të botës: Vajza me tatuazhin e Dragoit takohet me Gjashtë Korbat - ky bestseller ndërkombëtar është një thriller që të ngjeth deri në kocka dhe jo vetëm për shkak të mjedisit të akullt të dimrit.

  1 000 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 1 nga 1libër