I ri Cmim i reduktuar! Fabrikanti i loteve Shiko më të madhe

Fabrikanti i loteve

Erin Doom BDI0702

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vjen në shqip një roman që tashmë ka fituar zemrat e miliona të rinjve, por edhe çmimet Watty. Një debutim që të përkëdhel zemrën.

Më shumë detaje

11048 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928366870

1 350 Lekë

-10%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ka gjëra që ia vlen t'i mbrojmë. Ndonjëherë edhe nga vetja jonë.

Brenda mureve të jetimores së quajtur Grejv, ku u rrit Nika, rrëfeheshin prej kohësh histori dhe legjenda në dritën e qiririt. Më e famshmja ishte ajo e fabrikantit të lotëve, një artizan misterioz me sy të pastër si xhami, fajtor se mbillte në zemrat e njerëzve frikë dhe ankth. Nika është shtatëmbëdhjetë vjeçe, kur ëndrra e saj më e madhe nis të realizohet dhe ajo mund të hedhë pas krahëve përrallat drithëruese të fëmijërisë.

Bashkëshortët Miligan kanë nisur procesin e birësimit dhe janë gati t'i dhurojnë familjen që ka dashur gjithmonë. Por në shtëpinë e re, Nika nuk është vetëm. Së bashku me të, nga jetimorja Grejv birësohet edhe Rigeli, një djalë i pashoqërueshëm, njeriu i fundit në botë që Nika do të dëshironte për vëlla! Rigeli është i zoti, mendjemprehtë, luan në piano si magjistar dhe është i bukur si një Apolon magjepsës, por pas pamjes engjëllore fshihet një djalë i pazbërthyeshëm. Sidomos kur në jetën e tyre, fabrikanti i lotëve befas bëhet i vërtetë.

Megjithatë, Nika, e ëmbël dhe e guximshme, është e gatshme të bëjë gjithçka për të mbrojtur ëndrrën e vet, sepse vetëm nëse do të guxojë të përballet me ankthet që e torturojnë, do të jetë në gjendje, më në fund, të fluturojë e lirë si flutura, emrin e së cilës mban.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe680
ISBN9789928366870
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiXhimi Lazri, Lura Baçi
RomanMister&Thriller