Nje djale me emrin askushi Shiko më të madhe

Nje djale me emrin askushi

Neil Gaiman A-007322

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Askushi Ovens, i njohur si Kushi, është një djalë normal. Ai do të ishte plotësisht normal po të mos jetonte në një varrezë, ku rritet nga hijet e mbrohet nga një kujdestar që nuk i përket as botës së të gjallëve as asaj së të vdekurve.

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928004895

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

 I TAKOI një varreze të rritë një fëmijë

Askushi Ovens, i njohur si Kushi, është një djalë normal. Ai do të ishte plotësisht normal po të mos jetonte në një varrezë, ku rritet nga hijet e mbrohet nga një kujdestar që nuk i përket as botës së të gjallëve as asaj së të vdekurve.

Në varrezë ka plot aventura për një djalë: një Burrë Blu i lashtë, një portë që të çon në qytetin e braktisur të vampirëve, i çuditshmi dhe i tmerrshmi Vrasës. Por nëse Kushi del nga varreza, do të jetë në rrezik nga Xhek burri, i cili ka vrarë tashmë pjesën tjetër të familjes së djalit.

* * *

REVIEWS:

“Me romanin emocionues “Një djalë me emrin Askushi” Gaiman shfaqet në formën e tij më të mirë. Në këtë roman të mrekullueshëm, Neil Gaiman ndjek gjurmët e romancierëve të kohëve të shkuara, duke endur një përrallë me magjepsje të paharrueshme.”

– New York Times

“Ashtu si një copë çokollate e zezë Hallouini, ky roman i hidhur dhe i ëmbël njëkohësisht, shijon shumë.”

– Washington Post

 

“Trishtues, i mprehtë, plot mençuri... dhe frikësues. Ky roman duhet të lexohet nga kushdo që është ose që ka qenë ndonjëherë fëmijë.”

– Kirkus Reviews

“Do të doja që kur qeshë i ri të kisha mundësinë ta lexoja dhe rilexoja këtë libër të mrekullueshëm, dhe tani që jam më i moshuar do të doja ta kisha shkruar.”

– Garth Nix

“Një roman magjepsës mbi dashurinë dhe miqësinë e realizuar në vendet më të pazakonta nga autori më i shitur Neil Gaiman, me ilustrime nga fituesi i çmimit Chris Riddel. Meriton të bëhet një klasik modern i shkrimeve për fëmijë”

– Indipendent Sunday

“Një nga gëzimet e leximit të Gaiman është se si ai përmbys pritshmërinë tonë për magjinë, tmerrin, fantazinë dhe të zakonshmen. Një lexim i paharrueshëm, magjepsës”

– The Times

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe320
ISBN9789928004895
V. Bot2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë