I ri Vetja tjeter Shiko më të madhe

Vetja tjeter

Petraq Zoto BXH0068

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani tingëllon fort si një thirrje e ndërgjegjes së trashëguar të një zakoni absurd. Një vend dhe një sjellje romantike, asnjëherë nuk është mëkat edhe kur e përmend, duke shpresuar më kot se mos ndeshet fare rastësisht, po askush s’bëhet i gjallë në veprimin e brendshëm dramatik të romanit. Prandaj dhe sa vjen dhe tensioni rritet, duke lozur me vetëdijen e popullit brenda planit moral dhe me një sarkazëm të hollë.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928035912

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Është i mrekullueshëm im shoq, do të thoshte njëra nga gratë. Por kjo s’do të mjaftonte.

Atë natë isha i dehur nga suksesi, dhe kur je i dehur nga suksesi prej mashkulli, po edhe i torturuar nga mosveprimi, nuk vë dot re se ndërkohë morali s’të pengon më. Pastaj në mënyrë fine e të hollë me një sarkazëm të rrallë dhe elegante e pranon që bëhet një provë pa të keq për jetën seksuale të Rexhës, duke dashur të zgjidhet një dilemë e madhe shpirtërore. S’ka si dashuria! Të duket sikur thërrasin pa e shprehur të gjitha personazhet gra të një burri, sikur nënvizon autori me një tallje të përmbajtur.

Gjithkush e kupton. Por s’ka ç’të bëjë. Duket sikur personazhi kryesor bërtet se këto qenkan marrëzi. Si një poshtërsi që lind një sonatë patetike. Ne s’do të jemi më një ditë, pluhur do të bëhemi, po ka për të mbetur arti i shkruar, dokumentimi. Ne jemi mjete të shprehura, shkaku i gjendjes patetike, i sonatës poetike tallëse, si një gjë e harruar po edhe si një sarkazëm dashurore të romanit që merr një gjallëri të rrallë...

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe234
ISBN9789928035912
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanKomik