I ri Fizioterapia per te gjithe Shiko më të madhe

Fizioterapia per te gjithe

Vitjola Petani A-007637

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër do të gjeni këshilla e rregulla për parandalimin e dhimbjeve dhe menaxhimin postural. Njohuri mbi aparaturat më inovative dhe më të përdorura në këtë fushë. Njohuri të përshtatura për të gjithë që duan më shumë informacione rreth profesionit

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Arka e Noes
ISBN9789928468642

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një libër praktik konsultimi që siguron një përmbledhje të fushave të ndryshme të veprimtarisë së fizioterapistit, duke i lejuar studentët dhe profesionistët të përgatisin ose rifreskojnë njohuritë e tyre për menaxhimin e duhur të pacientit.

Duke kaluar nga teoria në praktikë, na duhet të përballemi me situata të pamësuara gjatë studimeve: ky tekst, i rishikuar dhe i përshtatur me realitin në Shqipëri është një referencë e çmuar dhe një aleat i vlefshëm.

Bazuar në arsyetimin klinik, ai siguron një përmbledhje të proceseve të vlerësimit dhe trajtimit për secilin specialitet të praktikës, nga pediatria në geriatri, nga traumat ortopedike, në menaxhimin e dhimbjeve, nga djegiet në lëndimet e shtyllës kurrizore.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe200
ISBN9789928468642
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë