Pipi Çorapegjata Shiko më të madhe

Pipi Çorapegjata

Astrid Lindgren NS0013

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pipi Çorapegjata është një nga personazhet më të famshme të botës së letërisë për fëmijë.

Më shumë detaje

999 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Vëllezërit Tafa
ISBN9789995609108

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ajo është gjithçka një fëmijë ëndërron: është tepër e fuqishme, nuk ka prindër që t'i thonë gjithnjë se çfarë duhet të bëjë ose se çfarë duhet të thotë, vishet si të dëshirojë dhe nuk shkon asnjëherë në shkollë. Ajo jeton vetëm në një shtëpi të madhe, Vila Valekula, ku mund të bëj çdo gjë që dëshiron. Bashkë me të, në Vilën Valekula, jetojnë një majmun dhe një kalë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe160
ISBN9789995609108
Titulli origjinalVëllezërit Tafa
V. Bot2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiTaulant Tafa, Eri Tafa, Drita Kosova