I ri Dëgjoje zemrën time Shiko më të madhe

Degjoje zemren time

Bianka Pitzorno BDI0257

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Eliza, Priska dhe Rozalba janë tre shoqe, të cilave nuk iu pëlqejnë padrejtësitë në shkollë. Zemra e tyre rreh fort kundër tyre. Në këtë libër ato denoncojnë teksa në klasë përurojnë fletoren e padrejtësive. Nëse keni dëgjuar apo lexuar “Zemra” e Edmondo de Amicis, duhet ta dëgjoni edhe zemrën e Pitzorno-s, autoren e mbi 50 librave të botuar në Itali. Libri shoqërohet me ilustrimet e të famshmit Quentin Blake

Më shumë detaje

497 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Kur mësueses së re i ngjitin nofkën Harpia Sferca dhe çdo ditë shkolla shndërrohet në një betejë, ju mund të besoni përnjëmend se në klasën IV D ndodhin nga të tëra! Midis skeleteve që duhen ngritur në këmbë, gjeneralëve austriakë dhe fantazmave në korniza, lexueseve të fotoromaneve dhe panterave prej kadifeje, tri heroina, Eliza, Priska dhe Rozalba, do të udhëheqin luftën kundër padrejtësisë, mjaft që fitorja të arrijë, e ngadaltë por e paepur ama, si vrapi i një breshke...

"Ke dëgjuar Zemrën e De Amiçisit, tani degjojë zemrën time".

Të dhëna

Faqe436
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiErion Kristo