I ri Ai me kerkon! Shiko më të madhe

Ai me kerkon!

Isabelle Filliozat A-005083

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër, ashtu si edhe në “Kam provuar gjithçka!” prindërit do të zbulojnë një qasje efikase, bazuar në zbulimet e neuroshkencës. Të jetosh me një fëmijë nga gjashtë në njëmbëdhjetë vjeç do të jetë një lumturi në përditshmëri! Nuk ka vlerësime

Më shumë detaje

486 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928286727

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ajo kërcen kudo. Ai mezi përqendrohet. Asaj i mungon besimi. Ai harron gjërat e tij. Ajo nervozohet ndaj frustrimit më të vogël. Ai është i dhunshëm në shkollë. Ajo tregohet e vështirë në tavolinë. Ai bën ende çiçin në shtrat… Çfarë nervozizmi ndaj sjelljes së tyre! Po sikur të kishte të tjera arsye veç mungesës së kufijve?

Mosnjohja e ritmit të zhvillimit cerebral të fëmijës është burim i një sërë konfliktesh, krizash e dënimesh. Një ditë ai ka nevojë për liri, të nesërmen ai strehohet në krahët e nënës. Nuk është e lehtë vendosja e kufijve mes tepër dhe tepër të vogël të kontrollit prindëror. Jo, nuk ka kaluar gjithçka! Dhe prindit i duhet të bëjë shumë për të ushqyer besimin e fëmijës së tij.

 

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe175
ISBN9789928286727
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIrena Bajrami