I ri Adrenalina Shiko më të madhe

Adrenalina

Zlatan Ibrahimovic, Luigi Garlando A-002997

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në ekuilibër të vazhdueshëm, me Adrenalinë dhe Balance, shpaloset një rrëfim me zemër të hapur dhe anekdota, ku edhe frika gjen hapësirë në thellësinë e këtij kampioni të padiskutueshëm, bashkë me ëmbëlsinë dhe brishtësinë, ndjenjat që i shtohen forcës, vendosmërisë dhe kurajës, që e ngritën djaloshin e Rosengorit në majën e botës, nga ku tani na flet për trajnerë dhe penallti, dhoma zhveshjeje, kundërshtarë e topa, përveçse për lumturi, miqësi dhe dashuri.

Më shumë detaje

106 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184979

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Kur jam në fushë dhe ndiej se më duan, kjo më jep një fuqi mbresëlënëse. Por edhe urrejtja më përçon shumë. Kur më ngrenë nervat, shkoj në një nivel më të lartë: jam më i vëmendshëm, më i përqendruar, më i fortë, më i dëshiruar për të treguar diçka. Nëse më urrejnë, më përmirësojnë. Prandaj, ndeshje si derbit më karikojnë në maksimum dhe më mbushin me një adrenalinë speciale, që më shpie më lart akoma. Vetëm se sot kam më shumë kontroll se njëherë e një kohë, kur isha i ri. Kjo edhe sepse fëmijët më kanë dhënë një qetësi dhe një ritëm që më parë nuk e kisha."

 Zllatan Ibrahimoviçi nuk ka më nevojë të tregojë forcën e vet, apo të na kujtojë sukseset e mëdha sportive, që e kanë shndërruar në një kampion unik në botë, kështu vendos të dalë lakuriq, në mënyrë të sinqertë e të ndershme, për të na treguar sesi një perëndi e topit ndryshon dhe i përballon vitet në vijim pa hipokrizi, me pjekurinë dhe dyshimet, që duhen mësuar të pranohen.

Të dhëna

Lloji i botimitPaperback
Faqe244
ISBN9789928184979
V. Bot2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI paë
PërkthyesiAjsela Koka