Djemtë e rrugës Pal Shiko më të madhe

Djemte e rruges Pal

Ferenc Molnar REK0028

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Është vlerësuar si një nga kryeveprat klasike të letërsisë për fëmijë. Nuk mund të vijosh më leximin e vlerave të letërsisë pa e shijuar këtë libër. Në këtë libër rrëfehen aventurat e dy grupeve me fëmijë në Budapest; njëri me ngjyrat kombëtare hungareze dhe tjetri me bluzat ngjyrë të kuqe (garlibaldinët)

865 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Mësonjëtorja

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe214
RedaktoriVali Xhixha
V. Bot1997
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim