I ri Cmim i reduktuar! Marti Pents 2, Mos e prek Shiko më të madhe

Marti Pents 2, Mos e prek

Mark Parisi A-002724

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri i dytë i serisë Marti Pents, nga karikaturisti fitues çmimesh, Mark Parisi, do t’ju bëjë të qeshni shumë.

Më shumë detaje

493 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789928192950

711 Lekë

-10%

790 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Marti Pents rikthehet në aventurën e tij të dytë! Dhe e gjen veten krejt papritur në një situatë “të leshtë” që është vërtetë shumë e ngatërruar, madje edhe për të. Marti duhet të vendosë të gjitha aftësitë e tij përballë një testi të ri ndërkohë që ky mister i ri mund të çojë në pasoja monstruoze.

Kur Marti gjen një fletë të grisur nga ditari i motrës së tij, Erikës, ai pret të të lexojë se si është të jesh më e mira e fëmijëve të familjes Pents. Por, ajo që zbulon ai është diçka e jashtëzakonshme. Erika ka shkruar një sekret për të, ose më saktë, për çfarë është ai. Por, pjesa më e rëndësishme e fletës, që edhe tregon identitetin e vërtetë të Martit, mbetet e kyçur në dhomën e të motrës.

I patrembur, Marti mbledh bashkë copëzat e provave dhe del në përfundimin më logjik, sipas mendimit të tij; ai është në rrugën pa kthim drejt “njeri-ujkizmit”!

Shpejtësi mbinjerëzore, hungërima, qime ngado, dhëmbë të mprehtë, etj...Provat po mblidhen ngadalë, kundër tij, dhe fuqitë e tij si njeri-ujk po bëhen gjithnjë e më të dukshme, Marti është i vendosur të mbrojë familjen, lagjen dhe shokët e tij të klasës nga rreziku më i madh prej të gjithëve - vetja e tij. Para se të jetë shumë vonë! Pavarësisht nga kostoja! Por a është ai në rrugën e duhur?

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe245
ISBN9789928192950
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
Numri i botimeveI parë