Nxenesi i ri ne shkolle Shiko më të madhe

Nxenesi i ri ne shkolle

Kejt MekMullan BDR062

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Në fillim një menestrel shëtitës i thotë Uiglafit se kishte lindur për të qenë hero. Pastaj djali lexon njoftimin e AGJD-së të ngjitur në pemën e njoftimeve të fshatit. Atëherë niset për në Akademinë e Gjuetarëve të Dragonjve dhe fillon ditën e parë të shkollës, ditë që nuk do ta harrojë kurrë!

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621247

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Në fillim një menestrel shëtitës i thotë Uiglafit se kishte lindur për të qenë hero. Pastaj djali lexon njoftimin e AGJD-së të ngjitur në pemën e njoftimeve të fshatit. Atëherë niset për në Akademinë e Gjuetarëve të Dragonjve dhe fillon ditën e parë të shkollës, ditë që nuk do ta harrojë kurrë! "Ja një hero i ri, që mund të ishte fare mirë vëllai i vogël i Harri Poterit." - Meri Poup Ozborn, autore e serisë "Shtëpia Magjike mbi Pemë" Lexuesit do të qeshin fort me rrëfenjat më mjeshtërore dhe më maniake që nga libri i Shehskës "Kalorësit e Tryezës së Kuzhinës." Booklist

Të dhëna

Faqe108
ISBN9789995621247
Viti i Botimit2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë