Bota e Ramones Shiko më të madhe

Bota e Ramones

Beverly Cleary BAT0101

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Bota e Ramonës është libri i tetë në serinë shumë të njohur Ramona Kuimbi nga autorja Beverly Cleary. Botuar në vitin 1999, Bota e Ramonës u shkrua pesëmbëdhjetë vjet pas librit paraardhësit të saj, Përgjithmonë Ramona dhe është libri i fundit që Cleary publikoi.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928116864

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ramona dhe motra e saj Beez po rriten. Ramona është në klasën e katërt tani dhe për herë të parë ka një shoqe të ngushtë, Deizi Kid. Në shtëpi, ajo përpiqet shumë për të qenë një model i mirë për motrën e saj të vogël Roberta, por e kupton që kujdesi ndaj saj është më i vështirë nga ç'pritej.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe216
ISBN9789928116864
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha7-13 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElda Beta