I ri Bote e larmishme Shiko më të madhe

Bote e larmishme

Jennifer Moore-Mallinos A-004700

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në disa vende të botës, ky libër është këshilluar të futet në metodikën edukuese të arsimit parashkollor dhe të ciklit të ulët. “Botë e larmishme” është pjesë e katalogut të Gemser Publication 2020 dhe botimi i parë në një gjuhë të huaj vjen në një kohë rekord në shqip nga Shtëpia Botuese “Muza”.

Më shumë detaje

507 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Muza Botime
ISBN9789928457233

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

"Botë e larmishme" është libri më i ri i hedhur në qarkullim nga Shtëpia Botuese "Muza". Fëmijët mund të mësojnë nëpërmjet lojërave dhe ilustrimeve - ky është qëllimi i këtij botimi. Janë përzgjedhur 44 ngjarje, tregime, zakone, tradita, ndryshime dhe ngjashmëri nga e gjithë bota. Nëpërmjet shembujve të shumtë të dhënë në këtë libër, fëmijët tuaj do të fillojnë ta shohin veten dhe të tjerët si individë unikë me karaktere të ndryshme, të cilat na bëjnë këta që jemi - të veçantë.

Megjithëse ka shumë gjëra që na bëjnë të dukemi njësoj, ka edhe shumë të tjera që na bëjnë të ndryshëm. Jetojmë në një botë të larmishme. Që t’i përqafojmë ndryshimet midis nesh, t’i kuptojmë dhe t’i vlerësojmë të veçantat tona, para së gjithash duhet t’i njohim ato.

Mesazhi që duam të përcjellim me këtë libër nuk është vetëm që t’u gëzohemi ndryshimeve tona, por edhe t’i vëmë në dukje ato. Këto dallime përfshijnë fushën kulturore, funksionale, biologjike, linguistike, familjare dhe fetare.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe98
ISBN9789928457233
RedaktoriKlodiana Biraku
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTea Metani