Ofertat

Mister & Thriller Ka 480 libra.

për faqe
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Arber Dervishaj eshte nje autor i ri, i cili me kete roman ka sfiduar veten dhe lexuesit: Alberti dyshohet se është fajtor për vuajtjet e jetës së tij. Vrasja e tij është rruga e vetme që një ëndërr të vazhdojë të jetojë. Por, si mund të vrasësh dikë që jeton brenda teje në ccdo mendim dhe ndjenjë?!

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 440 Lekë 1 600 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Pas një jete të tërë me dashuri e humbje, duke kapërcyer pareshtur kufij dhe oqeane, libri Atlasi. Historia e Pa Saltit, me bashkautor Harry Whittakerin, shënon fundin mahnitës dhe të paharrueshëm të serisë Shtatë motrat të Lucinda Rileyt. Në këtë përfundim epik të serisë Shtatë motrat, gjithçka do të zbulohet. 

  1 440 Lekë
  1 600 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  810 Lekë 900 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Nje tjeter roman misterioz i shtohet bibliotekes se Agatha Christie ne gjuhen shqipe. Nen perkthimin e Enkeleida Ferollarit, shtepia botuese Dituria hedh ne qarkullim romanin “Nje kufome ne biblioteke”.

  810 Lekë
  900 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Me ne fund vjen ne shqip nje nga bestseller-at e momentit ne bote, shkruar mjeshtrisht nga Lucy Folley, vleresuar si Agatha Christie e kohes tone per stilin, tensionin dhe misterin qe te mban mberthyer deri ne faqen e fundit. Libri vjen ne qarkullim me date 20 maj 2023 nga shtepia botuese Bota Shqiptare

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Seria “Gjuetari i shtrigave” vazhdon me romanin e ri, sjell në shqip nga Botimet Muza. Në këtë roman thriller, hetuesja Xhesika Niemi është në garë me kohën për të gjetur lidhjen mes një trupi me shenja të çuditshme që ka dalë në bregdetin e akullt të Finlandës dhe dy zhdukjeve enigmatike.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ky triller psikologjik që të mban mbërthyer sinjalizon shpërthimin e një talenti. Libri “Njëra nga vajzat” trajton vështirësitë dhe gëzimet e miqësisë mes vajzave, por edhe pasojat e paimagjinueshme që ajo mund të ketë, kur diçka në këtë lidhje sa të bukur, aq edhe problematike, shkon keq. Shkrimtarja e mirënjohur amerikane, Lucy Clarke është autore e...

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  Intrigë e pabesi, dashakeqësi dhe fatkeqësi, burrëri dhe maturi shfaqen në 510 faqe roman. Romani del në tregun letrar, duke përdorur me gjuhë sa më të kuptueshme profesionin e burrave dinjitoz, që kryen detyrën për mbrojtjen e Shtetit nga krimi.

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Dyshimi është një kryevepër që do ta lexoni me një frymë, një novelë krejtësisht përthithëse, që do të sfidojë gjithçka dini për mëmësinë, për atë se çfarë i detyrohemi fëmijëve tanë, dhe ndjesitë që përjeton një grua që ndihet e pakuptuar. 

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok
  I ri

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  "Emocionues... vështirë ta lëshosh nga dora pa lexuar një faqe tjetër..." - Florida Times Union “Admiruesit e Kodit të Da Vinçit do ta lexojnë me një frymë... Një roman i shkëlqyer dhe shumë intrigues.”

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 350 Lekë 1 500 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Autorja bestseller e New York Times dhe sensacioni i TikTok, Elle Kennedy ju sjell të parin roman të serisë seksi jashtë kampusit për të cilin po flasin të gjithë, sidomos në mediat sociale, The deal, i hedhur në qarkullim nga shtëpia botuese Dritan. Personazhi kryesor është gati të bëjë një marrëveshje me djalin e keq të kolegjit...

  1 350 Lekë
  1 500 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 260 Lekë 1 400 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Nga Ellen Marie Wiseman, autorja e librit bestseller Misteret e Klares, vjen nje tjeter roman, i cili eshte i bazuar mbi nje histori te vertete, rrenqethese dhe mbijetese.

  1 260 Lekë
  1 400 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Një histori e ëmbël, e pastër dhe që i bën mirë zemrës. Romani, që u shndërrua në një prej filmave më të kërkuar të vitit 2022! Me regji të Aitch Alberto dhe me një kast aktorësh si Eva Longoria, Eugenio Derbez etj. Filmi u shfaq premierë në International Toronto Film Festival, në shtator 2022. Pritet që të dalë në kinematë amerikane për publikun e gjerë...

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 450 Lekë Në stok

  Let the magic of J.K. Rowling's classic series take you back to Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry. Issued to mark the 20th anniversary of first publication of Harry Potter and the Chamber of Secrets, these irresistible House Editions celebrate the noble character of the four Hogwarts houses. 

  1 450 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok

  From the internationally bestselling author of Netflix's hottest new show, One of Us is Lying, comes a new, page-turning thriller . . .

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 550 Lekë Në stok

  HBO's hit series A GAME OF THRONES is based on George R R Martin's internationally bestselling series A SONG OF ICE AND FIRE, the greatest fantasy epic of the modern age. A GAME OF THRONES is the first volume in the series.

  1 550 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 500 Lekë Në stok

  You Fell In Love With The Victors of The Hunger Games.Now Prepare To Meet The Villains Of The Blood Veil.

  2 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 800 Lekë Në stok

  From the #1 New York Times bestselling author of These Violent Delights comes the first book in a captivating new duology following an ill-matched pair of spies posing as a married couple to investigate a series of brutal murders in 1930s Shanghai.

  2 800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 350 Lekë Në stok

  The instant New York Times bestseller and prequel to the TikTok phenomenon We Were Liars.

  1 350 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 350 Lekë Në stok

  From bestselling author of the Shatter Me series and the National Book Award-nominated A Very Large Expanse of Sea, Tahereh Mafi, comes a stunning novel about love and loneliness, navigating dual-identity as a Muslim teenager in America, and reclaiming your right to joy.

  1 350 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok

  Wren Greenrock has always known that one day she would steal her sister's place in the palace. Trained from birth to return to the place of her parents' murder and usurp the only survivor, she will do anything to rise to power and protect the community of witches she loves. Or she would, if only a certain palace guard wasn't quite so distractingly...

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  Bestselling authors and real-life sisters-in-law Catherine Doyle and Katherine Webber join forces on a compelling YA fantasy bursting with high-stakes adventure, romance and humour. Two queens, one throne. What can possibly go wrong . . .?

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Në fillim të viteve '90, Genci Skampa, reporter në një të përditshme, ftohet në një takim gazetarësh ballkanikë në Paris.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok
  I ri

  Një libër i veçantë i Kongolit, origjinal, i shkruar në atmosferën e absurdit të pandemisë. Autori ka zgjedhur të rimarrë pothuaj të gjitha personazhet e një prej romaneve të tij më të suksesshëm, "I Humburi''.

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 260 Lekë 1 400 Lekë -10% Në stok

  Thomas Keneally, romancier dhe dramaturg, lindi në Sydney të Australisë, në vitin 1935. U bë i famshëm në botë mbas botimit të romanit Arka e Shindlerit, që u shpall edhe fitues i Booker Prize, në vitin 1982. Per këtë roman, ai, u bazua në rrefimet tronditëse të një të mbijetuari të Holokaustit.

  1 260 Lekë
  1 400 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 260 Lekë 1 400 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Nje triller i ri drithërues, në qendër të të cilit kemi sërish restauruesin e artit dhe agjentin legjendar Gabriel Alon. Me ritme të shpejta dhe rrëfim elegant, libri “Urdhri” do t’ju mbërthejë faqe pas faqeje, deri në fundin e paparashikueshëm. Një roman për miqësinë dhe besimin në një botë të pasigurt dhe një provë tjetër e pakundërshtueshme që Daniel...

  1 260 Lekë
  1 400 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Në stok
  I ri

  Gjithçka fillon me një udhëtim në një vend të vogël mistik. Plazh i vetmuar dhe i virgjër, një grup të rinjsh nëpër tenda kampimi, një zjarr gati i shuar. Por gjërat ndryshojnë kur njërës nga vajzat e grupit i shfaqet nëpër terr një grua me fustan të përgjakur. Askush nuk di asgjë për të, përveç udhërrëfyesit të turistëve që di gjithçka. Një libër që të...

  1 300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Bestseller i New York Times, USA Today dhe Wall Street Journal si edhe fitues i çmimit ITW 2023.Kjo histori me kthesa të pabesueshme do t'ju mbajë të mbërthyer pas librit deri natën vonë.

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Shkrimtari i njohur Martin Gjergji merr një ftesë të papritur dhe plot mister nga Ministria e Jashtme e Francës. Është viti 1990. Lejohet të udhëtojë për në Paris pa shoqërues. Gjithçka i tregon se policia e fshehtë e Tiranës i ka ngritur një kurth për ta eliminuar. Vargjet profetike të një poezie të tij të vjetër i krijojnë parandjenja ankthi dhe frike....

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Vrasja në famulli është libri i parë policor i Agatha Christie me protagoniste hetuesen e mençur, zonjushën Marpëll, që vë në provë të gjitha aftësitë e talentet e saj të vëzhgimit dhe analizës.

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
Shfaq 417 - 448 nga 480 libra