Kategoritë

Ofertat

 • Mbiemri i ri
  Mbiemri i ri

  Një roman përpirës, rrëzëllitës, i...

  1 080 Lekë -10% 1 200 Lekë

Lista e librave sipas Shtëpisë Botuese Vektor Editions

Shfaq 1 - 1 nga 1libër
 • Shikim i shpejtë
  450 Lekë 500 Lekë -10% Në stok

  "Jul Cezari" u shkrua mes viteve 1599 dhe 1601, ku Shekspiri dramatizon, por edhe ndërlidh me mjeshtëri karakteret e veprës "Jetët Paralele" të Plutarkut, duke krijuar veprën teatrale më të fortë të botës, sa që me të drejtë konsiderohet shumë më me vlerë sesa duzina vëllimesh historianësh të specializuar. Një botim luksoz i përkthimit zyrtar të Fan S. Noli.

  450 Lekë
  500 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
Shfaq 1 - 1 nga 1libër