Arkitektura dhe Moderniteti Shiko më të madhe

Arkitektura dhe Moderniteti

A-006400

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Antonino Saggio është një profesor i teorisë dhe projektimit në arkitekturë, si dhe një kërkues me reputacion ndërkombëtar, përfshirë botimin e një prej kolanave më të pasura teoriko-kritike europiane në këtë fushë, e cila përmbledh mbi 40 botime.

Më shumë detaje

999 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Universiteti Polis
ISBN978-9928-200-39-6

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

“Arkitektura dhe Moderniteti – Nga Bauhausi te Revolucioni Informatik” me autor Prof. Dr. Antoninno Saggio (Grupi “Nitro_Saggio” dhe Universiteti La Sapienza), është përkthyer me përkushtim e me një gjuhë tepër profesionale nga Doc. Sotir Dhamo dhe kolegë të U_POLIS. Ky botim vjen për arkitekturën dhe njeriun, për revolucionet e një shekulli, për arkitektë dhe kryevepra, për Gropius, Corbusier, Wright e të tjerë emra, që shkruan historinë e arkitekturës, për Zaha Hadid dhe shansin e humbur të shqiptarëve për të pasur një vepër zahadiane në Tiranë 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe479
ISBN978-9928-200-39-6
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSotir Shamo, Ermal Hoxha, Dorina Papa, Ledian Bregasi, Ardit Lila