Cmim i reduktuar! Abetarja e lojës së shahut me CD Shiko më të madhe

Abetarja e lojes se shahut me CD

Edmon Bushi LG0045

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një manual i shkëlqyer i shoqëruar me një CD dhe qindra skema që të ndihmojnë për të fituar ndaj kundërshtarit në fushën e shahut. Kjo libër është pjesë e kurrikulës në shkollë ku loja e shahut, jo vetëm nxit inteligjencën por rrit vëmnedjen dhe forcon karakterin e nxënësve, studentëve, të mësuesve dhe të gjithë atyre që bëhen pjesë e sfidës në fushën me 64 katërorë

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789928192028

850 Lekë

-15%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

3 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Loja e shahut vazhdon të provokojë inteligjencën njerëzore prej më shumë se 1300 vjetësh. Mjeshtrat e mëdhenj janë në kërkim të skemave ndërsa lojtarët provokojnë inteligjencën dhe karakterin përballë kundërshtarit. Skemat më të njohura të lojës i sjell shahisti i njohur shqiptar, Edmond Bushi.

Me mesazhin e mirëseardhjes për lexuesit-lojtarë, ai sjell shumë prej sekreteve të lojës, në udhëtimin që bën në 64 kutitë e fushës. Tashmë që shahu ka hyrë në kurrikulat e shkollës, rezulton se ushtrimi në lojë jo vetëm përmirëson mbarëvajtjen në shkollë por ndihmon në ndërtimin e karakterit dhe forcon vlerat edukative, mëson në përqendrimin për të zgjidhur problemet të cilat zhvillojnë shprehitë strategjike, ose të mëson të fitosh apo të humbësh në një sport individual që justifikon burimet arsimore.

Me këtë libër i ofrohet mësuesve një udëhzues i plotë i mësimdhënies nëpërmjet dy vëllimeve për nxënësit apo studentët, por edhe për lexuesit që do të gjejnë informaicone të vlefshme për mënyrën sesi integrohen në shahun mësimor shkollor ku paraqiten situata të shumta praktike.

Qëllimi përfundimtar i shahut mësimdhënës është të pajisë nxënësit me aftësi të mendimit, një praktikë për fat të keq nuk është në modë sot.

Të dhëna

Faqe128
ISBN9789928192028
RedaktoriKeit Bushi
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë