Edmon Bushi

Edmon Bushi ka perfunduar studimet e larta ne fushen e edukimit dhe eshte profesionist ne lojen e shahut. E ka niksur aktivitetin e tij ne aren e ketij sporti qe ne fillim te viteve '70 dhe ka qene pjese e ekipit te Partizanit. Nje pjese te jetes se tij e ka ushtruar edhe si trajner i ekipit te shahut te Dajtit. Ai ka marre pjese ne te gjitha aktivitetet shahistike te FEderates Shqiptare te Shahut

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 2 nga 2 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Nuk është në stok

  Një manual i shkëlqyer i shoqëruar me një CD dhe qindra skema që të ndihmojnë për të fituar ndaj kundërshtarit në fushën e shahut. Kjo libër është pjesë e kurrikulës në shkollë ku loja e shahut, jo vetëm nxit inteligjencën por rrit vëmnedjen dhe forcon karakterin e nxënësve, studentëve, të mësuesve dhe të gjithë atyre që bëhen pjesë e sfidës në fushën me...

  1 000 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Ky libër është pjesë e progeamit që iu udhëheq drejt profesionalizimit të sigurtë në mësimdhënie dhe mësimnxënësi, për të mësuar brezin e ri me lojen e mrekullueshme të shahut e cila ka tipare të theksuara edukuese dhe shprehje të edukimit qytetar

  700 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 2 nga 2 libra