I ri E pazbutura Shiko më të madhe

E pazbutura

Glennon Doyle A-007753

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Sa i fortë, aq edhe i brishtë, libri “E pazbutura” është njëherazi një memoar intim dhe një thirrje guximshkundëse dhe zgjuese për të treguar se çfarë mund të ndodhë, kur dalim nga kafazet tona dhe themi: kjo jam unë!

Më shumë detaje

103 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338242

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Për shumë vjet, autorja që renditej në listat e librave shumë të shitur sipas gazetës “New York Times”, i ndrydhi pakënaqësitë e saj. Pastaj, një ditë, në një konferencë, i zuri syri një grua dhe në kokë i vërshuan këto fjalë: ja tek është!

Fillimisht Glenoni hamendësoi se fjalët erdhën nga jashtë, por shpejt kuptoi se i buruan së brendshmi. Ky ishte zëri që ajo kishte groposur për dekada me radhë përmes veseve

dhe kornizimit social. Glenoni vendosi të distancohej nga pritshmëritë e shoqërisë kundrejt saj dhe të donte vetveten, tanimë të çliruar nga kafazi.

REVIEWS

Disa libra të zbresin me këmbë në tokë, disa të vjedhin zemrën. “E pazbutura” i bën të dyja.

Zgjohu! Duaje VETEN!

—Brenè Brown

Ky libër do t’jua shkundë trurin dhe do t’jua bëjë zemrën të ulërijë. Tani që e lexova, e shoh

veten me sy tjetër!

—Adele

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe322
ISBN9789928338242
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEni Myrtollari