I ri Cmim i reduktuar! Kukulla e Kokoshkes Shiko më të madhe

Kukulla e Kokoshkes

Afonso Cruz A-000445

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Me ironi të madhe dhe shpirt krijues, Afonso Cruz-i ndërton një lojë madhështore matrioshkash, ku takohen realiteti dhe trillimi dhe ku vështrimi i tjetrit është themelor për historinë dhe identitetin tonë.

Më shumë detaje

996 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994306404

750 Lekë

-25%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në Drezdenin e rrënuar nga bombardimet, gërshetohen dhe shkrihen jetët e Isak Dresnerit, djaloshit hebre gjerman që ka gjetur strehë në qilarin e një dyqani zogjsh për t'i shpëtuar përndjekjes naziste; Bonifac Vogelit, pronarit të dyqanit; si dhe piktores Cilia Kacev, e cila, me fustanin e gjelbër dhe zemrën e mardhur, i përshkon jetët e të dyve si hija e lehtë e një harabeli.

Në këtë trekëndësh ia beh dhunshëm Matias Popa, autorí i Kukulla e Kokoshkës, që rrëfen historinë e piktorit Oskar Kokoshka dhe kukullës së tij, ndërtuar sipas imazhit dhe ngjashmërisë me të dashurën Alma Mahler.

REVIEW

"Kur lexon Afonso Cruz-in, kurrë nuk e di se ç'mund të ndodhë."

Time Out

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe245
ISBN9789994306404
V. Bot2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori