I ri Vajza e Tifanisë Shiko më të madhe

Vetëm online

Vajza e Tifanise

Deeanne Gist BLV0033

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër sjell një tjetër aspekt të luftës së femrës për të arritur ambicjet e saj në jetë: Në një realitet të tillë, në Amerikën e vitit 1893, jeton edhe Flosi Xhejn, e cila bëhet pjesë e “Vajzave të Tifanisë”. Ajo është femra moderne që thyen normat klasike, pasi do të bëjë emër në botën e artit. Lufta për të realizuar vetveten dhe rrahjet e zemrës së saj për fqinjin, përbëjnë boshtin mbi të cilin ndërtohet vepra e Deeanne Gist, e cila ka dalë në qarkullim në SHBA në vitin 2015

Më shumë detaje

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
Fletët475
ISBN9789928216212

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në një kohë kur Amerika zien nga përgatitjet për Panairin Botëror të vitit 1893, i cili organizohet në Çikago, trashëgimtari i perandorisë së bizhuterive, Luis Tifani, përfiton nga rasti për të prezantuar një kishëz me xhama me mozaikë, që bota nuk e ka parë asnjëherë.

Kur ëndrra e tij rrezkohet nga greva e xhamapunuesve, vetëm disa muaj para panairit, ai detyrohet të bëjë një zgjedhje të pazakontë: Punëson vajzat e shkollës së vizatimit të aplikuar në Nju Jork.

E etur për aventurë, Flosi Xhejn shpërngulet në një bujtinë dhe bëhet pjesë e “vajzave të Tifanisë”. Ajo është një vajzë e re, plot hire, e cila përfaqëson edhe brezin e grave moderne, në një kohë kur shumica e “seksit të dobët” qëndron në shtëpi dhe kujdeset vetëm për burrin dhe fëmijët.

Shumë shpejt, Flosi do të mësojë se bota nuk është ende gati t’i mirëpresë gratë e pavarura e, kësisoj, nuk do ta ketë të lehtë të bëjë emër në botën e artit.

Përveç sfidave të pafundme, ambiciet e saj do të kërcënohen edhe nga një element tjetër i rrezikshëm: zemra e saj. Kush do të triumfojë: objektivat e saj apo ndjenjat për fqinjin në bujtinë?

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët475
ISBN9789928216212
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSuela Shala
RomanRomancë&Pasion