I ri Deti nuk ka portë Shiko më të madhe

Deti nuk ka porte

Aleksander Çipa A-000954

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vëllimi poetik me 82 poezi i kushtohet jetës në të gjithë spektrat e saj, dashurisë, mallit dhe vdekjes. Poezi të zhytura në metafora kuptimplota ashtu si dhe vetë titulli i këtij libri. Aleksander Cipa shprehet se: Nuk kumtoj vetëm përmes tekstit, por përmes metatekstit. Janë emocione dhe qasje të meditimit që lidhen me 3 elementët ekzistenciale të botës njerëzore. Të tokës, detit dhe qiellit. Deti edhe në kuptimin ekzistencial ka disa dukuri që jo çdo kush mund t`i verë re.

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dritero
ISBN9789992734773

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe112
ISBN9789992734773
RedaktoriGezim Basha
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat14 x 21