I ri Shtate shtepi te zbrazeta Shiko më të madhe

Shtate shtepi te zbrazeta

Samanta Schweblin A-004074

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shtëpitë janë shtatë dhe të shtata të zbrazëta. Shkrimtarja, sipas Rodrigo Fresán, është “një shkencëtare e arsyeshme, e cila shqyrton njerëz të çmendur apo që seriozisht kanë ndër mend të çmenden”. Dhe gjykimi i shëndoshë, si përherë, është sipërfaqësor.

Më shumë detaje

200 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928226434

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Samanta Schweblin na grish të hyjmë në “Shtatë shtëpitë e zbrazëta” dhe, rreth tyre, shtyn personazhet e saj që të zbulojnë tmerre të jetës së përditshme, të përimtojnë frikën e vet dhe të të tjerëve dhe t’i nxjerrin në pah paragjykimet e atyre, të cilët, mes habisë dhe një “normaliteti” të çuditshëm, kundrojnë të tjerët dhe vetveten.

Proza e mprehtë dhe e përpiktë e Schweblin, aftësia e saj për të krijuar atmosfera të rënda dhe të ankthshme dhe gama drithëruese e ndjesive që përshkojnë tregimet e saj, e bëjnë këtë libër meritues të Çmimit IV Ndërkombëtar të Prozës së Shkurtër Ribera del Duero.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe256
ISBN9789928226434
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiErion Gjatolli