I ri Cmim i reduktuar! Fizika, - ushtrime të zgjidhura Shiko më të madhe

Fizika, - ushtrime te zgjidhura

Aida Rëmbeci, Prof. Dr. Margarita Ifti MEP0033

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Botimi përmban: ushtrime të zgjidhura; informacion mbi njohuritë bazë për fizikën; teste model për provimin e maturës

Më shumë detaje

459 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-08-382-1

630 Lekë

-10%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Teksti është përpiluar me synimin që t’i ndihmojë gjimnazistët të përvetësojnë sa më mirë fizikën e klasës 12-të dhe më pas të mbërrijnë në rezultate sa më të larta në provimin e maturës.

Ai është ndarë në 8 pjesë kryesore të fizikës: kinematika, dinamika, puna dhe energjia, fizika termike, elektriciteti, magnetizmi, lëkundjet e valët dhe fizika kuantike e radioaktiviteti.

Teksti në tërësinë e tij ngjall dëshirën për t’u marrë me fizikë, një nga shkencat më të vjetra dhe të formuluara në mënyrë të plotë, që mbetet edhe sot në qendrën e përpjekjeve të njerëzimit për të kuptuar botën.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe224
ISBN978-9928-08-382-1
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë