Rebeka e fermes Sanibruk Shiko më të madhe

Rebeka e fermes Sanibruk

Kejt Dagllas Uigin BDR057

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Rebeka" e shkrimtares Kate Douglas Uigin është një roman klasik amerkan për të rinjte që tregon historinë e njëmbëdhjetëvjeçares Rebeka Randall, e cila lë fermën e saj për te jetuar me tezet, gra të pamartuara dhe për t'u bërë një vajzë e arsimuar. E varfër për nga origjina, Rebeka është një fëmijë simpatik që për të shprehur ndjenjat e saj, shpeshherë thur vargje poetike.

Më shumë detaje

892 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621377

620 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Tezet e kujtojnë me përbuzje babain e saj, i cili me vdekjen e tij, la pas gruan me shtatë fëmijë dhe mbi të gjitha një borxh të madh dollarësh. Rebeka, me shqetësimin që i lexohet në sy në lidhje me jetën e saj të re, përballet shpejt me rregullat e ngurta të teze Mirandës, e cila nuk e duron dot një femijë kaq të lëvizshëm. Por, nga ana tjetër ajo e kupton se qëndrimi me tezet është edhe një mundësi për të krijuar shanse më të mira në jetë. Shpejt, ajo fiton mbi tezen e saj të ftohtë e mbi gjithë qytetin. Me natyrën e saj të çiltër dhe sjelljen e gjallë Rebeka përballet me shumë sprova në jeten e saj të re dhe me kalimin e viteve shndërrohet në zonjëzën që askush nuk e priste, prandaj dhe me energjinë e shpirtit te saj të pathyeshëm ka pushtuar zemrat e mijëra lexuesve kudo në botë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe240
ISBN9789995621377
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë