Gjuetari i balonave Shiko më të madhe

Gjuetari i balonave

Khaled Hosseini BOM0010

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër ka vetëm një të metë, - mbaron shpejt, - thotë Amazon. Prandaj edhe në Shqipëri ka mbi 10 ribotime si roman.  

Më shumë detaje

382 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789992752982

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Komente mbi librin

"I shkëlqyer, fabula tronditëse e të cilit e bën këtë libër të paharrueshëm jo vetëm si një kronikë politike, por edhe si një rrëfenjë të thellë personale... Ndodh rrallë që një libër t'i përshtatet kaq shumë kohësh dhe njëkohësisht të ketë cilësi kaq të lartë letrare."

Publisher Weekly

"Një roman i mrekullueshëm...një tregim i jashtëzakonshëm që të rrëmben."

San Francisco Chronicle

"Një libër i fuqishëm... pa zbukurime të tepërta, pa absurditete, thjesht një prozë e shkëlqyer."

The Washington Post Book

"Ky është një nga ato rrëfime të paharrueshme që do të qëndrojë pranë jush gjatë... një roman i jashtëzakonshëm."

Isabel Allende

"Një roman i bukur... që radhitet ndër më të mirët e kohëve të fundit, me një stil elokuent e të pazakontë."

The Denver Post

                                                       

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe372
ISBN9789992752982
Titulli origjinalOMSCA-1
V. Bot2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveBotimi i dhjetë
PërkthyesiLedia Agolli