I ri Eleonore Olifenti eshte shume mire Shiko më të madhe

Eleonore Olifenti eshte shume mire

Gail Honeyman A-006297

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një histori që na mëson se ç'është e aftë të bëjë ose të mos bëjë qenia njerëzore

Më shumë detaje

998 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338037

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Eleonorë Olifenti bën një jetë të thjeshtë në dukje. Ajo vesh të njëjtat rroba, ha të njëjtat ushqime çdo drekë dhe blen dy shishe vodkë çdo fundjavë. Është e kënaqur dhe nuk i mungon asgjë nga ato që ka planifikuar të ketë. Vetëm se, me raste... i mungon gjithçka.

Një gjest i thjeshtë mirësjelljeje, shemb muret që Eleonora ka ngritur prej kohësh rreth vetes. Tani duhet të mësojë të mbijetojë në një botë ku gjithçka duket se merret për e mirëqenë. Ndërkohë, i duhet kurajë për t'u përballur me hijet e errëta të së shkuarës, të cilat është munduar t'i shmangë gjithë jetën.

Ndryshimi mund të jetë i mirë, por edhe i keq. Apo mos ndoshta çdo ndryshim është shumë më tepër sesa thjesht... i mirë?

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe324
ISBN9789928338037
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPranvera Palushi