I ri Keshtjella prej xhami Shiko më të madhe

Keshtjella prej xhami

Jeannette Walls A-005354

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Kështjella prej xhami” është një autobiografi e shkëlqyer dhe argëtuese, e cila do t’ju njohë me një familje sa të çuditshme, aq edhe unike. Ky libër portretizon mjeshtërisht një familje të veçantë, por shumë besnike. Xhaneta Uolls e tregon historinë mjeshtrisht në këtë roman.

Më shumë detaje

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928216915

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Kur është esëll, babai karizmatik dhe brilant i Xhanetës, u kushton shumë kohë fëmijëve dhe madje u mëson atyre fizikën, gjeologjinë dhe se si t’i bëjnë ballë jetës pa iu trembur syri. Ama kur është i dehur, ai kthehet në një mashtrues dhe shkatërrimtar.

Nëna e saj ishte një shpirt i lirë, së cilës nuk i pëlqeu kurrë përgjegjësia e rritjes së fëmijëve dhe mirëmbajtjes së shtëpisë.

Kështu, fëmijët Uolls mësuan të kujdeseshin vetë për veten. Ata e ushqyen, veshën dhe e mbrojtën njëri-tjetrin, derisa një ditë të bukur arritën të shkonin në qytetin e Nju Jorkut.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe310
ISBN9789928216915
Titulli origjinalThe glass castle
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAlda Koço