I ri Edukimi i ndenjave Shiko më të madhe

Edukimi i ndjenjave

Gustav Flober A-005240

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ai ishte i etshëm për Rozanetën, kishte nevojë për të.Zhdukja e saj iu duk një pabesi, pothuajse një poshtërsi. C’donte ajo? A nuk mjaftonte që kishte fyer zonjën Arnu? Por, fundja, aq më keq për të! Tani Frederiku i urrente të gjitha gratë. Dhe lotët i ishin mbledhur lëmsh në grykë, sepse dashuria e tij kishte mbetur e papërfillur dhe dëshira e tij e zjarrtë nuk ishte plotësuar.

Kapedania u kthye dhe…

486 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789928303295

1 190 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe490
ISBN9789928303295
Titulli origjinalSentimental Education
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBujar Doko
RomanPsikologjik