I ri Cmim i reduktuar! Si te gjesh personin vitamine Shiko më të madhe

Si te gjesh personin vitamine

Marian Rojas Estapé A-008605

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër, doktoresha Marian Rojas Estapé na shoqëron drejt bashkëngjitjes, drejt fëmijërisë dhe dashurisë, nga një këndvështrim shkencor, psikologjik dhe njerëzor, si dhe na flet për një hormon themelor: oksitocinën. Një libër që të nxit të gjesh personat vitaminë, ata që nxjerrin më të mirën nga ty, që të frymëzojnë, të mbështetin dhe, në këtë mënyrë, përmirësojnë sistemin tënd imunitar.

Më shumë detaje

1089 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Jetart
ISBN9789928468239

1 380 Lekë

-8%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pse disa njerëz na bëjnë të vuajmë shumë, ndërsa të tjerë na ngjallin besim në mënyrë instinktive? Pse ka njerëz që priren të kenë marrëdhënie të ndërlikuara e të dhimbshme? Cila është biokimia e dashurisë? Si mund të godasim në shenjë, kur zgjedhim njeriun e jetës?

Si qenie njerëzore jemi konceptuar për të jetuar në familje e në shoqëri, për t’u lidhur, për të pasur një mënyrë sjelljeje dhe për t’u dashur me njëri-tjetrin. Lumturia jonë, në një masë të madhe, varet nga aftësia që kemi për të shkuar mirë me ata që na rrethojnë.

Sot, janë të shumtë ata që bartin plagë emocionale, të cilat i pengojnë të lidhen në mënyrë të shëndetshme me mjedisin që i rrethon. Si të gjesh personin vitaminë do të të ndihmojë që të kuptosh lidhjen me prindërit, me fëmijët, me njeriun e jetës, me miqtë dhe shokët e punës dhe, në të njëjtën kohë, të kuptosh historinë tënde emocionale. Sepse, kur njeh veten, ndihesh i lehtësuar.

Të dhëna

ISBN9789928468239
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë