I ri E ardhmja duket e shkelqyer Shiko më të madhe

E ardhmja duket e shkelqyer

Şebnem İşigüzel BDR0334

Libër i ri

11109 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928377258

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në fillim u mendua se ky libër ishte shkruar me pseudonim. Madje spekulimet rreth tij u shfaqën në një gazetë. Në çastin e fundit, kryeredaktorit të gazetës i shkoi mendja se do të ishte mirë të merrte në telefon e të pyeste nëse një emër i tillë ishte i regjistruar apo jo.

Dhe kështu doli që Sebnem Isigüzel, i cili mendohej të ishte emër i sajuar, ishte një emër i vërtetë. E ardhmja duket e shkëlqyer, libri i parë i Sebnem Isigüzel, u nderua me Çmimin Letrar Yunus Nadi, u be bestseller dhe mori shumë vlerësime si nga kritikët ashtu edhe lexuesit. nga

Cila ishte forca e këtij libri?

Fakti që tematika e tij përfshinte incestin dhe nekrofilinë dhe kështu i tronditi lexuesit?

A mund t'i magjepsë një libër lexuesit e tij thjesht duke shkelur tabutë?

Jo, ajo që na mëson E ardhmja duket e shkëlqyer, një koleksion tregimesh që na zbulojnë aspekte të dashurisë për të cilat ne nuk dinim asgjë, ishte diçka krejtësisht tjetër.

Diçka, që ekziston në librat që i duam dhe që nuk mund t'i harrojmë; diçka, që depërton thellë në shpirtrat tanë.

Sebnem Isigüzel vazhdoi të shkruante tregime dhe romane të tjera. Ndërkohë, perdja e censurës u hoq nga “E ardhmja duket e shkelqyer”. Kështu, në njëfarë mënyre, libri i parë i shkrimtares rilindi.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928377258
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë