Şebnem İşigüzel

Şebnem İşigüzel u lind në vitin 1973 dhe studioi antropologji. Libri i saj i parë, Hanene Ay Doğacak (E Ardhmja Duket e Ndritshme), u botua në 1993 dhe fitoi Çmimin Yunus Nadi për Tregimin e Shkurtër. Disa nga librat e saj janë: Öykümü Kim Anlatacak? (Kush do të Tregojë Historinë Time?, tregime të shkurtra, 1994), Eski Dostum Kertenkele (Shoku im i Vjetër Hardhucë, roman, 1996), Kaderimin Efendisi (Mjeshtri i Fatit Tim, tregime të shkurtra, 2001), Sarmaşık (Dredhka, roman, 2002), Resmigeçit (Parada, roman, 2008), Venüs (Venus, roman, 2013), Ağaçtaki Kız (Vajza në Pemë, roman, 2016), Bir Puding Hikayesi (Një Histori Pudingu, libër për fëmijë, 2017), İlyilik (Mirësia, roman, 2019). Şebnem İşigüzel jeton në Stamboll dhe ende shkruan.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 1 nga 1libër
  • Shikim i shpejtë
    1 200 Lekë Në stok

    Në këtë roman, Şebnem İşigüzel krijon një univers të tmerrshëm, të madh. Ajo të çon në këtë univers dhe të braktis atje, duke të lënë krejt vetëm me ndjenjat, ndaj të cilave bie pre, ndërsa hap rrugën përmes romanit. Kështu, ti vjen të heqësh dorë nga jeta jote dhe të jetosh në botën e premtuar nga Dredhka

    1 200 Lekë
    Në stok
Shfaq 1 - 1 nga 1libër