I ri Cmenduria e turmave Shiko më të madhe

Cmenduria e turmave

Dougllas Murray A-008356

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Te “Çmenduria e turmave”, Douglas Murray investigon çrregullimin e kulturës “woke” dhe ngritjen e politikave të identitetit. Me një prozë të gjallë dhe brisk të mprehtë ai ekzaminon çështjet më kontroversiale të kohës: seksualizmin, gjininë, teknologjinë dhe racën, me interlude në bazat e “wokeness” marksiste, ndikimin e teknologjisë dhe si duhet të mësojmë të jemi të aftë për të falur në kulturën gjithnjë në rritje online.

Më shumë detaje

992 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928341419

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ne po përjetojmë një çrregullim të madh të turmës. Publikisht dhe privatisht, si online ashtu dhe jo online, njerëzit po sillen në një mënyrë gjithnjë e më pak të arsyeshme, të ethshme, si kope, dhe thjesht të pakëndshme. Cikli i lajmeve ditore është i mbushur me pasoja, por ndërsa gjithandej shohim simptomat, nuk shohim gjëkundi shkaqet... Një nga shkrimtarët e pakët që guxon t’u kundërvihet pikëpamjeve mbizotëruese dhe të vërë në dyshim ndryshimet dramatike të shoqërisë sonë – duke filluar nga ripërcaktimi i gjinisë së fëmijëve e deri te ndikimi i të drejtave transgjinore te gratë – libri penetrues i argumentuar me mjeshtëri i Murray-it, i botuar tani me një pasthënie të re, çan një shteg normaliteti përmes mjegullës së situatës së vështirë moderne.

Të dhëna

Lloji i botimitPaperback
Faqe344
ISBN9789928341419
V. Bot2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Mici