I ri Nxenesi i ri Shiko më të madhe

Nxenesi i ri

Jerry Craft A-004718

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër i kushtohet Xhordan Benksit që kemi brenda vetes sonë.

Më shumë detaje

493 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG

1 190 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Nxënësi i klasës së shtatë Xhordan Benks adhuron të bëjë vizatime mbi jetën e vet. Por në vend që ta dërgonin në një shkollë artistike që ai e ëndërronte, prindërit e tij e futën atë në një shkollë shumë të famshme, të mirënjohur për mësuesit e saj, ku Xhordani rezultoi të ishte një nga ata pak fëmijë me ngjyrë në të gjithë paralelin e vet.

Ndërkohë që ai bën udhëtimin e tij të përditshëm nga apartamenti i vet në Kodrinat e Uashingtonit te Shkolla Ditore Akademia Rivërdejll, Xhordani shpejt e gjen veten të ngecur mes dy botëve, ku nuk përshtatet dot me asnjërën syresh.

Shkolla nëntëvjeçare është goxha e vështirë, duke lënë mënjanë rregullat e pashkruara dhe pritshmëritë të cilat vijnë nga të qenët nxënësi i porsaardhur.

A do të mësojë Xhordani se si të përshtatet me kulturën e shkollës së tij të re, ndërkohë që vijon miqësinë me çunat e lagjes së vet dhe të mos tradhtojë vetveten?

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe250
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 7 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë