Më hiqni nga këtu! (HC) Shiko më të madhe

Shkolla nentevjecare - Me hiqni nga ketu! (HC)

James Patterson BOT0241

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Aventurat e Patterson në shkollë vazhdojnë si mos më keq: Çfarë ndodh me Rejf Kaçadorianin pasi shkon në shkollë e mesme artistike, i cili ka tmerr matematikën dhe historinë?

Më shumë detaje

8 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928002686

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Pas klasës së gjashtë, viti vërtet më i keq i jetës së tij, Rejf Kaçadoriani mendon se ia hodhi. U pranua në shkollën artistike të një qyteti të madh, ku përfytyronte se shpëtoi një herë e mirë nga matematika dhe historia. Por e kishte gabim!
Shkolla ishte më e vështirë nga sa kujtonte ai dhe, për të dalë mirë në mësime, i duhej të gjente një mënyrë për ta kthyer jetën e tij të mërzitshme në një frymëzim për një vepër artistike. Metoda e tij? Operacioni: "Jeto për s'mbari!"
Gjithçka që nuk e kishte bërë më parë, nisi ta bënte tani, nga mësimi i lojës së pokerit deri te vizitat nëpër muzetë e artit modern. Por kur misioni i tij më i ri zbulon të fshehta për familjen, që ai nuk i kishte ditur kurrë, i duhet të vendosë nëse është gati ta shohë botën të përmbysur kokëposhtë.

Të dhëna

Faqe276
ISBN9789928002686
Titulli origjinalBota Shqiptare
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiAnila Duka